Maja Popielarska urodziła się w 1973 roku w Trzciance. Splot pewnych okoliczności sprawił, że przez kilka, w czasach dzieciństwa zamieszkała w Afryce. Na szczęście Maja jednak wróciła do rodzinnego kraju, gdzie zaczęła robić karierę w telewizji. Zanim związała się ze stacją TVN można ją było spotkać w RTL7, gdzie byłą kierowniczką produkcji Zoom. Związana jest ze stacjami TVN. Od 2004 roku można ją oglądać w TVN Meteo Active. To właśnie tam regularnie nadawany jest jej program “Maja w ogrodzie”, gdzie pomaga innym założyć własny ogród i dbać o niego. Jej wiedza o ogrodach skutkowała tym, że w 2013 roku został jej przyznany “Honorowy Zielony Laur”. Jednak to nie jedyny “skutek” jej wiedzy ogrodniczej. na rynku można otrzymać wiele jej poradników ogrodniczych, gdzie udziela ona wskazówek odnośnie tego jak dbać o rośliny i jak je pielęgnować. Niezależnie od tego, czy mamy ogród, czy też zwykły balkon w bloku mieszkalnym. W naszym życiu zawsze mogą być obecne rośliny, które wniosą do naszego życia ogrom radości i pozytywnego nastawienia. Jeżeli ktoś ma problem z ich hodowlą to Maja bardzo chętnie pomoże.

“12 miesięcy z Mają Popielarską. Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie”

Jest to kalendarz, który pomoże wszystkim ogrodnikom zaplanować odpowiednie działania. Nie ma lepszego eksperta od Popielarskiej, który zwróciłby wszystkim pasjonatom ogrodnictwa uwagę na to co w poszczególnych miesiącach powinni wykonać. Warto przejść przez cały rok z autorką, dzięki czemu w kolejnych latach będziemy mieli większą świadomość odnośnie tego jakich prac powinniśmy się podejmować. Wiosna, lato, jesień, zima – razem z autorką nauczymy się przygotowywać rośliny, drzewa, krzewy a nawet trawę na wiosnę i na lato. A jak już nadejdzie chłodna pora roku będziemy wiedzieć jak mamy postępować aby ochronić nasze rośliny przed skutkami nadchodzących mrozów. Takiej wiedzy tak doskonale zaprezentowanej nie znajdziemy w żadnym innym miejscu.

“W królestwie roślin ogrodowych. Maja Popielarska”

Książka ma już swoje lata (została wydana w 2009 roku), jednak wiedza w niej zawarta jest wciąż aktualna. W tej książce autorka stara się opowiedzieć nam trochę o różnych gatunkach roślin o ich przyzwyczajeniach. Dzięki temu będziemy wiedzieć jakie rośliny powinny faktycznie znaleźć się w naszym ogrodzie aby kwitły. Pamiętajmy, że rośliny jak człowiek mają swoje potrzeby. Należy wiedzieć więc jak rozpoznać rodzaj gleby i odpowiednio pasujące do niego rośliny. Dzięki wskazówkom Mai Popielarskiej na pewno tak się uda. Rośliny ogrodowe pomogą nam stworzyć jeden z najpiękniejszych zakątków na ziemi.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com