Maja Popielarska to prawdziwa specjalistka od ogrodów (https://www.taniaksiazka.pl/autor/maja-popielarska), która zachęca wszystkich do uprawiania swoich miejsc zielonych. Niezależnie od tego czy do dyspozycji mamy mały skrawek zieleni, czy też dużą połać – Popielarska bardzo chętnie pokaże jak dbać o taki ogród aby zawsze był naszą dumą i cieszył świat. Mało osób wie, że ta doskonale nam znana prezenterka pogody przez kilka lat mieszkała w Afryce. Jednak już dawno temu wróciła do Polski, gdzie postanowiła zostać na stałe. Jej nieoceniona wiedza o zieleni, ogrodach, roślinach zaowocowała tym, że widzowie mogą podziwiać jej program “Maja w ogrodzie”, który emitowany jest w stacji TVN Meteo Active. Na stacji TVN Style emitowany był je program “Grunt to zdrowie”. Jak więc widać jest to kobieta wielu talentów, która z równie wspaniałym wdziękiem umie przepowiedzieć pogodę jaka będzie obowiązywała w danym okresie. Czym jeszcze może zaskoczyć nas ta popularna prezenterka telewizyjna? Wieloma wspaniałymi książkami. Jej ogrodnicza pasja zaowocowała tym, że na rynku można otrzymać wiele jej wspaniałych książek, które będą źródłem wspaniałych porad dla wszystkich miłośników uprawiania ogrodów.

“Maja w ogrodzie. Wiosna/lato”

Krok po kroku razem z autorką możemy przygotować swój ogród na wiosnę i na lato. Jeżeli ktoś jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę z tego jakie czynności należy wtedy wykonać, to ta książka będzie wspaniałym uzupełnieniem wiedzy. Na 224 stronach dowiemy się jakie prace wykonuje się na początku sezonu ogrodniczego. Czytelnik dowie się również jak powinny być przycinane rośliny aby w przyszłości chciały wypuszczać piękne rośliny oraz owoce. Szkodniki i choroby – jeżeli jest to Wasze główne zmartwienie w ogrodzie, to autorka bardzo chętnie podpowie czytelnikom, jak powinni sobie ze wszystkim radzić. W następnej kolejności można dowiedzieć się jak założyć własny warzywnik, nawet w środku miasta, dzięki czemu będzie można cieszyć się wspaniałymi i zdrowymi owocami. W książce znaleźć można również wiele innych, cennych porad, dzięki którym uprawianie ogrodu stanie się wielką przyjemnością.

“Maja w ogrodzie. Jesień-zima”

Niech nikt nie myśli, że wraz z nadejściem jesieni ogród zamiera i nic nie trzeba w nim robić. Nic bardziej mylnego. Maja Popielarska w swojej książce pokazuje czytelnikom jak zadbać o swoją oazę zieleni również w tym bardzo ciężkim okresie. Jeżeli chcemy być pewni, że rośliny znowu będą chciały nam kwitnąć, to autorka pokaże nam co należy zrobić aby zimą ogród był bezpieczny. Jeżeli komuś zależy na ogrodzie, to powinien wysłuchać cennych porad autorki.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com