Maja Popielarska to zdecydowany autorytet, jeżeli chodzi o dbanie o ogród. Czy ta niewinna i drobna blondynka może mieć taki dar przekonywania, że wszyscy ogrodnicy słuchają jej porad? Tak. Od 2004 roku na antenie można podziwiać jej ogród “Maja w ogrodzie”, gdzie znaleźć można wiele cennych wskazówek. Jeżeli chcemy dowiedzieć się jakie rośliny będą najlepsze do naszych zielonych zakątków, to dowiemy się tego dzięki jej poradom. Popielarska znana jest szerokiemu gronu ze swoich wystąpień w telewizji. W stacji TVN Meteo zajmuje się również zapowiadaniem pogody. Została również za to doceniona otrzymując Telekamerę – nagrodę od widzów. Jednak to ogrody są jej największą pasją. Na rynku ukazało się już wiele jej poradników, które mówią o tym jak dbać o zieleń we własnych ogrodach.

“12 miesięcy z Mają Popielarską”

“Chcesz być szczęśliwy jeden dzień – upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień – ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie – zostań ogrodnikiem.” – czy to stare, chińskie porzekadło nie jest prawdziwe? Oczywiście, że jest. Wiele osób docenia ten fakt i dlatego z tak wielką pasją podchodzi do pielęgnowania swoich ogrodów. Niezależnie od tego, czy maja dostęp do wielkich połaci zieleni, czy też do malutkich skrawków – ogród może być czymś naprawdę fascynującym i relaksującym. Nie łatwo jest jednak podejść do pielęgnacji ogrodu, jeżeli nie posiada się odpowiedniej wiedzy. Razem z autorką na pewno ja zdobędziemy. Popielarska przeprowadza wszystkich swoich czytelników przez kolejne miesiące, gdzie opowiada o tym jakie prace powinno się w tym czasie wykonać w ogrodzie. Jakie rośliny są dobre i jak powinno się je pielęgnować? Jak pomóc swoim sadzonkom przetrwać trudny okres zimy? Porady autorki na pewno pomogą nam przejść wspólnie przez cały rok w ogrodzie, który będzie naszą dumą i szczęściem.

“Mania, mała ogrodniczka”


Czy ktoś wie, że Maja Popielarska znana jest również z tego, iż napisała wspaniałą książkę dla dzieci? Tak. Skoro dorośli mogą kochać prace w ogrodzie, to czy ktoś zabroni tego dzieciom? Oczywiście, że nie. Główną bohaterką tej książki jest mała Mania, która w nowym miejscu zamieszkania poznaje sąsiadkę Rozalię. To ona przeprowadza dziewczynkę oraz jej rodziców przez świat hodowania roślin na ogrodzie. Jak hodować? Jak o nie dbać? Dziewczynka z wielka przyjemnością słucha opowieści staruszki odnoszących się do tego jakie zwierzęta można spotkać w ogrodzie. Niech świat natury, ogrodu stanie otworem przed dziećmi dzięki tej bardzo przyjemnej i lekko napisanej książce. Niech rodziców i dzieci połączy wspólna pasja do hodowania roślin.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com